Archív správ 2010

  • Dňa 27.12.2010 sa v Dome kultúry v Nitrianskom Hrádku uskutočnil už 9. ročník mládežníckeho turnaja o Venušin putovný pohár. Turnaja sa mohli zúčastniť všetci šachisti do 18 rokov, ale hráči do 14 rokov a do výšky Ela 1550 boli vyhodnotení vrámci detskej Grand Prix. Hralo sa na sedem kôl tempom dvakrát 15 minút na partiu. Na štarte sa zišlo 50 hráčov. Po tuhom boji celkovo v turnaji zvíťazila Zsófia Édes z Komárna, keď súperom povolila len jednu remízu. So ziskom 6 bodov sa na 2. mieste umiestnil Peter Balogh takisto z Komárna. S 5,5 bodmi na 3. mieste skončil najvyššie nasadený Martin Chlpík z Levíc. 5,5 bodu však získali aj ďalší v poradí Tomáš Lančarič z Dvorov nad Žitavou a Maroš Ležovic z Modranky. Zvlášť sa vyhodnocovali aj medailistky v kategórii dievčat. Na druhom mieste skončila Eva Mészárosová a na treťom Sophia Rozsnyóová obidve z Dvorov nad Žitavou. Každý hráč odišiel domov s cenou vďaka sponzorom a to aj Šachovému zväzu Nitrianskeho kraja a mestu Šurany. Veľká vďaka patrí aj hlavnému organizátorovi pánovi Róbertovi Hitkovi.Výsledky turnaja nájdete aj na stránke detskej Grand Prix v sekcii kalendár. K dispozícii je fotogaléria z turnaja 1 a fotogaléria z turnaja 2.
  • Dňa 18. 12. 2010 sa v hoteli Olympia v Nitre uskutočnil šachový turnaj O pohár predsedu Nitrianskeho kraja. Propozície si môžete pozrieť tu. Z turnaja máme k dispozícií fotografie a výsledky turnaja
  • Dňa 27.11.2010 sa v Nitre uskutočnilo stretnutie zástupcov oddielov Nitrianskeho kraja kvôli rozdeleniu 4. ligy do dvoch skupín. Zo stretnutia sú k dispozícii: zápisnica, územné rozdelenie kraja pre príslušnosť družstiev do skupín štvrtej a piatej ligy, prezencia zástupcov oddielov.
  • 26. 11. 2010 sa v Dvoroch nad Žitavou konali Majstrovstvá okresu Nové Zámky na rok 2010 základných škôl. Uverejňujeme výsledky, ktoré nám poslal pán Mgr. Novánsky. Hrubo označení hráči vo výsledkoch sú postupujúcimi na Majstrovstvá kraja základných škôl.
  • Výsledky dorasteneckej ligy štvorčlenných družstiev Nitrianskeho kraja pre ročník 2010/2011, konanej v sobotu 13.11.2010 v Centre voľného času Domino v Nitre nájdete na tomto mieste.
  • 25. 10. 2010 sa v Dvoroch nad Žitavou konali Majstrovstvá okresu Nové Zámky na rok 2010 stredných škôl. Uverejňujeme výsledky, ktoré nám poslal pán Mgr. Novánsky. Hrubo označení hráči vo výsledkoch sú postupujúcimi na Majstrovstvá kraja stredných škôl
  • Uverejňujeme výsledky Majstrovstiev Nitrianskeho kraja jednotlivcov základných a stredných škôl 2010 medzi chlapcami a dievčatami ako sme ich obrdržali od pána Mgr. Novánskeho. Základné školy chlapci, základné školy dievčatá, stredné školy chlapci, stredné školy dievčatá.
  • Výsledky žiackej ligy, ktorá sa hrá medzi štyrmi družstvami Nitrianskeho kraja nám poslal pán Mgr. Novánsky